Pergola Sistemleri

Pergola, Latince manasıyla ”saçak” anlamına gelirken, İtalyanca’da ”gölgelik” anlamını taşımaktadır. Pergola sistemleri, bükümlü, yatay ve çatı şeklinde ki aralıkların kapatılması amacıyla kullanılmaktadır. Yazın ve kışın kullanılan pergola tentenin, açılır kapanır özelliğe sahip tavanı bulunmaktadır. Ayrıca su geçirmezliğe sahip olan kaliteli kumaşı sayesinde yağmurlu havalarda da sorun yaşanmadan kullanılmaktadır. Mekanlar da ihtiyaç haline dönüşen pergola, istenen konforu sağlamaktadır. Tercihe göre pergola tentelerin çevresi camla kapatılmaktadır.  Hava şartları göz önüne alınarak üretilmiş olan ürün, her mevsim sorunsuzca kullanılmaktadır.

Pergola Tente Sistemleri Nasıl Yapılır?

Pergola tente üretimleri zahmetli bir iştir. Pergolaların, iklim şartlarına göre kurulumu yapılması gerekmektedir. Üretiminde ahşap malzemeye yer verilecekse ahşabın  ve kullanılacak olan boyanın kaliteli olması gerekmektedir. Açık alanlarda daha doğal görünüm yakalamak adına daha çok ahşap pergolalar tercih edilmektedir. Pergola sistemleri, istenen renk aralıklarında kolaylıkla üretilmektedir. Özellikle pergola üzerine koyulacak olan destek direklerinin iyi şekilde sabitlenmesi gerekmektedir. Destek direklerin üzerine,  çapraz kirişler doğru şekilde yerleştirilmelidir.

Pergola tente sistemlerinimn ebat ve boyutları, kurulumu yapılacak alana göre değişkenlik göstermektedir. Fakat geniş alanlar içinde özel olarak üretilerek kullanılmaya başlanan bir ürün olmuştur.

Pergola Tente Sistemlerinin Kullanım Alanları

Ofis, ev, alışveriş merkezleri gibi aklınıza gelebilecek hemen her alanda pergola tente kullanılmaktadır. Tüm dış mekanlarda rahatlıkla kullanılan bir ürün olmaktadır. Su sızdırma sorunlarını yüzde 99 oranında ortadan kaldıran bir özelliği bulunmaktadır. Motorlu birmekanizması olduğundan dolayı uzaktan kumanda vasıtası ile kolayca yönetilmektedir. İplik dokuması ile özel şekilde tasarlanmış olan pergola sistemlerinin kumaşlarının kaliteli olması, uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.

Şehir yaşamına da doğadan esinti veren pergolaları, Belediyelerin yaptığı yürüyüş yollarından, kaldırımlara kadar her yerde görebilmekteyiz.

7/24 Ürünlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin

0 531 462 89 61

-Pazartesi-Cumartesi 08:00 – 18:00-